آموزش قرار دادن فونت فارسی در طراحی وب
دسته‌بندی نشده

آموزش قرار دادن فونت فارسی در طراحی وب

با سلام. دوستان و بازدیدکنندگان عزیز امروز نحوه قرار دادن فونت فارسی در صفحات وب رو به شما آموزش میدم. یکی از نیازهایی که اکثر طراحان و مدیران وب با آن روبرو می شوند استفاده از فونت فارسی برای وب هست. برای همین تصمیم گرفتم تا یک روش از دو روش موجود برای این کار را به صورت خلاصه و مفید به شما آموزش بدم تا بتوانید سایت خود را زیباتر از قبل کنید. این روش که از طریق Font Face هست نسبت به روش دیگر راحت تر و پرکاربرد ترست. ابتدا شما به اینجا رفته و فونت فارسی دلخواه خود برای استفاده در قالب را از مجموعه 40 فونت فارسی اصلاح شده انتخاب کنید. پیش نمایش فونت ها را wedesign تهیه کرده است. پر کاربردترین فونت های فاسی در طراحی وب فونت های B Yekan و B Koodak هستند. بعد از انتخاب فونت دلخواه و دریافت آن، شما باید یک پوشه در پوشه پوسته خود با نام دلخواه بسازید. و بعد شما باید فونت مورد نظر رو به پوشه ساخته شده منتقل کنید.

حال شما باید فونت مورد نظر رو در فایل CSS قالب خود با استفاده از کد زیر فراخوانی کنید.

@font-face { font-family: 'BYekan'; 
	src: url('fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),  /* IE6–8 */ 
	url('fonts/BYekan.woff') format('woff'),  /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/ 
	url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype');  /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */ 
}

حالا شما در هر قسمت از پوسته خود خواستید از فونت فارسی استفاده کنید باید در کد CSS آن در قسمت font-family آن را فراخوانی کنید. به عنوان مثال:

H1 {font-family: 'BYekan';}

نکته اول: همونطور که در خط دوم کد CSS میبینید من فونت BYekan رو انتخاب کردم و در هر قسمت که خواستم از آن استفاده کنم باید در قسمت فونت فمیلی BYekan را وارد کنم. نکته دوم: همونطور که در انتهای خط های سوم، چهارم و پنجم میبینید نام و ورژن مرورگر هایی که از آن کد استفاده پشتیبانی میکنند قرار گرفته پس برای نمایش در همه مرورگر ها باید هر سه فرمت از یک فونت را استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *