افزایش سرعت بارگزاری وردپرس
دسته‌بندی نشده

افزایش سرعت بارگزاری وردپرس

یکی از افزونه هایی که اکثر مدیران وردپرس از آن استفاده میکنند افزونه Contact Form 7 یا همان تماس با ما میباشد. این افزونه قابلیت ها و آپشن های زیادی داره که باعث محبوبیت این افزونه نسبت به سایر افزونه ها شده. یکی از دلایل محبوبیت آن نیز پشتیبانی از تقریبا همه ی زبان ها از جمله زبان شیرین پارسیـ ست. اما جدا از همه ی مزیت ها و امکانات خوب این افزونه یک عیب داره که فایل های مربوط به خودش رو تو همه ی صفحات سایت بارگزاری میکنه که این باعت کاهش سرعت بارگزاری وب سایت وردپرسی میشود. نویسنده این افزونه راهی رو برای بارگزاری فایل های این افزونه در برگه ها معرفی کرده که من قصد آموزش آن و راهنمایی شما رو دارم.

ابتدا شما باید فایل wp-confing خود رو باز و کد زیر رو به آن اضافه کنید:

define('WPCF7_LOAD_JS', false);
define('WPCF7_LOAD_CSS', false);

ما در خط اول این کد به افزونه میگیم که فایل های jQuery و در خط دوم فایل های CSS خودش رو بارگزاری نکنه.

خوب الان هیچکدوم از فایل های این افزونه در وردپرس شما بارگزاری نمیشه، حالا با با استفاده از یک کد به افزونه میگیم که این فایل ها رو فقط تو قسمت برگه ها بارگزاری کنه.

این کد رو به فایل page.php پوسته ی خود که مخصوص قسمت برگه هاست اضافه کنید:

<?php
if ( function_exists( 'wpcf7_enqueue_scripts' ) ) {
wpcf7_enqueue_scripts();
wpcf7_enqueue_styles();
}
?>

کد باید بالای

<?php get_header(); ?>

قرار بگیره.

این کد ها توسط نویسنده افزونه معرفی شده و توسط ما نیز تست شده، به طور مثال قبل از انجام این تغییرات سرعت بارگزاری وردپرس ساز 81% بود و بعد از انجام تغییرات به 91% افزایش پیدا کرد. که میتونید اطلاعات رو در اینجا مشاهده کنید

اگر از این افزونه استفاده نمیکنید و یا به دنبال افزونه ای قدرتمند و کاربردی برای ساخت فرم تماس با ما هستید ما این افزونه رو به شما پیشنهاد میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *