5 راه ساده برای جلوگیری از ارسال اسپم
دسته‌بندی نشده

5 راه ساده برای جلوگیری از ارسال اسپم

برای جلوگیری از ارسال اسپم در بخش دیدگاه ها، طیف گسترده ای از افزونه ها تو wordpress.org/plugins/”>مخزن وردپرس آماده استفاده شماست که محبوب ترین آنها wordpress.org/plugins/akismet/”>Aksiment هستش. اما من تو این مطلب 5 روش ساده رو به شما معرفی میکنم که بدون استفاده از افزونه از ارسال اسپم تو دیدگاه ها جلوگیری کنید و با اسپمر ها مبارزه کنید.

1. فقط کاربران عضو بتونن دیدگاه ارسال کنن

یکی از روش هایی که واقعا میتونه به شما کمک کنه این روش هستش که فقط کاربران عضو بتونن دیدگاه ارسال کنن. بسیاری از اسپمر ها زحمت عضو شدن رو به خودشون نمیدن و خیلی سریع میخوان که اسپم رو بفرستن و برن !

به تنظیمات > گفت و گوها > دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها برید و گزینه “کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند” رو تیک بزنید

user-must-login-for-send-comment

البته ربات هایی هستن که می تونن تو سایت شما اقدام به ثبت نام کنن وجود داره، و احتمال داره که برخی از اونها با موفقیت بتونن عضو بشن. نکته دیگه ای که باید در نظر بگیرید، این هستش که کاربران واقعی که برای ارسال دیدگاه باید عضو بشن و بعد به ایمیل خودشون برن و  وارد بشن تا بتونن دیدگاه رو ارسال کنن احتمال پشیمون شدنشون خیلی زیاده و خوب نیست که کاربر رو مجبور به عضویت کنیم. پس تصمیم فعال یا غیر فعال کردن این ویژگی با خودتون

2. بستن دیدگاه ها در پست های قدیمی

به تنظیمات > گفت و گوها > دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها برید و تیک گزینه “بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از

closed-comment

همه، البته، اما تعداد زیادی از اسپم به ترک ها در صفحه حداقل تا حدودی به هر آنچه در آن است که آنها در حال تلاش برای ترویج مرتبط. شما نمیتوانید پست های که مناسب است که لایحه داشته باشند، اما زمانی که شما در نظر نزدیک بعد از X-مقدار روز، پس از آن امکان داشتن نظرات باز در چنین پست کاهش به طور چشمگیری.

اگه شما بستن دیدگاه ها رو روی 14 روز یا … قرار داده باشید بعد از مدتی مطلب شما اگه مفید باشه رنک خوبی تو گوگل میگیره و به صفحات اول جستجو میاد اگه اسپمر پست بعد از یک یا دو ماه از طریق جستجو وارد مطلب بشه دیدگاه های مطلب بسته شده و اون دیگه نمیتونه اسپم ارسال کنه.

البته این روش هم مثل روش اول، ممکنه تاثیر منفی روی بازدید کنندگان و کاربران واقعی بزاره. ممکنه اون مطلب رو یک کاربر واقعی جستجو کرده باشه و برای تشکر، پرسیدن سوال و … بخواد تو اون مطلب دیدگاهی برای شما ارسال کنه ! معمولا تعداد دیدگاه ها تو مطالب قدیمی تر بیشتره که مربوط زمان ارسال اونهاست و البته باید به مفید و بهینه بودن مطلب هم توجه کرد.

اگه شما میخواید از این روش استفاده کنید ولی نگران دیدگاه کاربران واقعی هستید مدت زمان رو خودتون تنظیم کنید ! استفاده از این روش هم مثل روش اول با خودتون

3. بررسی دیدگاه هایی که دارای لینک هستن

این ویژگی به شما این امکان رو میده دیدگاه هایی که بیشتر از X لینک باشن وردپرس از انتشارشون جلوگیری کنه.

به تنظیمات > گفت و گوها > بررسی دیدگاه برید و تعداد لینک های مجاز در هر دیدگاه رو وارد کنید.

link-in-comment

تو این روش شما باید تصمیم بگیرید که هر دیدگاه میتونه چند تا لینک داشته باشه و اگه بیشتر از اون مقداری که تعریف کردید بود به بخش اسپم منتقل بشه. ولی معمولا تعداد لینک ها رو به صورت پیش فرض روی 2 قرار میدن.

 

4. حذف فیلد آدرس وب سایت

این روش هم مثل روش بالا مفیده. شما با این روش میتونید فیلد مربوط به وارد کردن ادرس وب سایت رو در قسمت ارسال دیدگاه حذف کنید.

شما تو این روش باید چند خط کد رو به functions.php پوسته وردپرس خودتون اضافه کنید (نمایش> ویرایشگر> functions.php)

add_filter('comment_form_default_fields', 'unset_url_field');
function unset_url_field($fields){
if(isset($fields['url']))
unset($fields['url']);
return $fields;
}

فیلد ادرس وب سایت به طور کامل حذف میشه ! ولی شاید عده ای به این فیلد نیاز داشته باشن ! پس تصمیم با خودتون

no-url-field2

5. غیر فعال کردن کد های HTML

بهترین روش برای جلوگیری از ارسال اسپم غیر فعال کردن کد های HTML تو دیدگاه ها هستش که اینجوری هیچ لینکی به هیچ جایی تو دیدگاه ها وجود نداره.
به طور پیش فرض، وردپرس اجازه وجود 2 لینک رو میده که تو روش سوم توضیح دادم. ولی ما میخوایم کلا لینک ها رو غیر فعال کنیم تا فقط متن وجود داشته باشه !

اضافه کردن این کد به فایل functions.php خود را. (ظاهر> ویرایشگر> توابع پوسته – functions.com)

add_filter('comment_text', 'wp_filter_nohtml_kses');
add_filter('comment_text_rss', 'wp_filter_nohtml_kses');
add_filter('comment_excerpt', 'wp_filter_nohtml_kses');
before-after-no-links

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *